Fajerwerki – lepszy zestaw, czy bateria?

fajerwerki

Większość z Nas wita Nowy Rok hucznym salutem o północy, a fajerwerki są równie chętnie używane by urozmaicić Sylwester. Ogromny wybór pirotechniki nie ułatwia jednak dokonania wyboru – przyciągające wzrok atrakcyjnymi grafikami produkty w różnych cenach przyprawiają o zawrót głowy. Najczęściej amatorzy pirotechniki zastanawiają się nad wyborem jednej z dwóch opcji – bateria (wyrzutnia) lub zestaw. Na które sztuczne ognie się zdecydować?

Jeżeli mamy ograniczony budżet (poniżej 50 złotych) lepiej zdecydować się na mały zestaw rakiet lub zestaw „sylwestrowy”, tudzież dobrać w tej cenie inne akcesoria – dzięki temu będziemy mieć więcej „do roboty”, a hucznego powitania nie zakończymy po minucie lub dwóch. Nie możemy co prawda liczyć na spektakularne efekty, jednak w tym przedziale cenowym nie uda się zakupić więcej, niż jednej wyrzutni większego kalibru, a w przypadku mniejszych efekty również nie będą porywające, za to ich czas działania z reguły nie przekroczy 30 sekund.

Sprawdź też https://www.informacjeonline.pl, żeby zobaczyć niesamowite fakty i interesujące ciekawostki z wielu różnych dziedzin.

Jeżeli natomiast planujemy wydanie znacznie większej kwoty zdecydowanie lepszym wyborem będzie wyrzutnia – już w cenie 100-150 zł możemy nabyć produkty w największym, dostępnym w Polsce bez koncesji kalibrze 50 mm, które zapewniają ogromne i długo utrzymujące się na niebie (w stosunku do wyrzutni mniejszego kalibru) efekty. Możemy też wybrać baterie „klasyczne” kalibru 25-30 mm, dostępne w większości marketów – one również zapewnią doskonałą jakość, a jednocześnie ze względu na niższą cenę jednostkową pozwolą na przedłużenie swojego pokazu. Jednak bez względu na to, które sztuczne ognie wybierzemy należy bezwzględnie pamiętać o jednej rzeczy – bezpieczeństwie. Fajerwerki są piękne, jednak używane w niewłaściwy sposób mogą stać się źródłem problemów.