Fajerwerki – kiedy i gdzie kupować?

Pirotechnika stała się nieodłącznym elementem każdego Sylwestra. Rosnący popyt na fajerwerki zaowocował z jednej strony zwiększeniem ich dostępności i jakości, z drugiej natomiast systematycznym wzrostem cen. Zwiększyła się również liczba punktów, w których możemy nabywać petardy, wyrzutnie, czy rakiety. Niestety spora część z nich nie tylko ma bardzo wysokie marże, ale do tego nie gwarantuje produktów w pełni bezpiecznych – co może zepsuć sylwestrowo-noworoczną noc nie tylko brakiem oczekiwanych efektów na niebie, ale również zaowocować znacznie poważniejszymi konsekwencjami, związanymi z uszkodzeniem ciała lub zniszczeniami w najbliższym otoczeniu. Zatem gdzie i kiedy najlepiej zaopatrywać się w pirotechnikę?

Fajerwerki w praktyce

Przede wszystkim nie warto czekać do samego końca, ponieważ im bliżej 31 grudnia tym droższe będą oferowane sztuczne ognie, a do tego nie możemy liczyć na żadne atrakcyjne promocje. Wyjątkiem od tej reguły są supermarkety, jednak w ich przypadku asortyment jest mocno ograniczony, a poza tym z roku na rok atrakcyjność wyprzedaży w ostatnich dniach grudnia zaczyna spadać. Dzięki całorocznym punktom sprzedaży fajerwerki możemy kupić w dowolnym okresie, a ich ofertą warto się zainteresować szczególnie wówczas, jeżeli planujemy wydanie większej kwoty – większość z nich to hurtownie, więc prócz atrakcyjnych cen możemy też liczyć na dodatkowe rabaty za kwotę zakupu. W tym przypadku nie ma też obaw o pochodzenie produktów i ich jakość.

Najlepszym czasem na zakup pirotechniki jest… styczeń. Wówczas większość sklepów internetowych organizuje przed nowymi dostawami wyprzedaże tego, co nie sprzedało się w sezonie – można liczyć na naprawdę atrakcyjne rabaty na fajerwerki, najczęściej oscylujące w okolicach 30%, jednak w przypadku niektórych produktów potrafiące przekroczyć nawet 50%! Jeżeli świąteczne wydatki sprawią, że na początku nowego roku nie dysponujesz wolną gotówką możesz poczekać do przełomu października i listopada – wówczas w wielu sklepach zaczyna się kolejna wyprzedaż „przedsezonowa”, można wtedy również liczyć na bardzo atrakcyjne rabaty na sztuczne ognie, chociaż zazwyczaj nie tak korzystne jak na początku roku. Fajerwerków możesz również szukać na miejskich straganach świątecznych https://rzeszowinfo.pl/2021/12/17/na-rynku-w-rzeszowie-pojawily-sie-swiateczne-stragany/.