FajerwerkiPirotechnika

Laserowe fajerwerki – proekologiczny i nowoczesny sposób celebrowania Nowego Roku

Petardy i fajerwerki od lat dominują jako główna atrakcja Sylwestra w plenerze, na placach i ulicach polskich miast i miasteczek. Niewielu się zastanawia nad zagrożeniami dla środowiska naturalnego, których źródłem jest estetyczna feeria barw rozpłomienionego nieba i wspaniałe efekty wizualne sztucznych ogni. Prawne regulacje unijne dotyczące ochrony klimatu i kondycji ekologicznej w Europie, mówią co prawda o zmniejszeniu emisji gazów cieplarnianych, które są generowane przez elektrociepłownie, wielkie zakłady przemysłowe i w rolnictwie. Nie mniej jednak jako obywatele możemy dołożyć swój wkład w obronę przyszłości błękitnej planety.
Ciche fajerwerki
Istnieje wiele sposobów na huczne i widowiskowe uczczenie Nowego Roku. Tradycyjne fajerwerki nie muszą być koniecznością. Jedną z najbardziej interesujących alternatyw jest innowacyjna koncepcja laserowych fajerwerków, które nie szkodzą otoczeniu przyrodniczemu. Korzyści płynących z takiego rozwiązania jest znacznie więcej. Nieprzyjemny huk petard, wszechobecny duszący dym i śmietnisko odpadków po materiałach pirotechnicznych, które należy posprzątać z pieniędzy podatników mogą odejść w zapomnienie. Wystarczy tylko podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa, a celebrowanie Nowego Roku w przyszłości będzie bezpieczniejsze dla środowiska naturalnego naszego zdrowia (bardzo często słyszymy newsy o nieszczęśliwych wypadkach, poparzeniach i uszkodzeniach kończyn po nieodpowiedzialnej zabawie z fajerwerkami).

Laserowe fajerwerki w najbliższych latach z pewnością upowszechnią się w sprzedaży. Na chwilę obecną organizowanych jest wiele wydarzeń kulturalnych i okolicznościowych, często uświetnianych laserowymi pokazami.

PODOBNE ARTYKUŁY:
Fajerwerki

Pytania sylwestrowe

Sylwester za pasem. Mówią nam o tym wszyscy i wszystko ze wszystkich stron. Gdzie się nie…
PRZECZYTAJ
FajerwerkiPirotechnika

Feeria barw – czyli jak fotografować pokazy sztucznych ogni

Nie do końca warto robić takie zdjęcia z poziomu ziemi jak utrzymują niektórzy doświadczeni…
PRZECZYTAJ
FajerwerkiPirotechnika

Jakie fajerwerki wybrać, aby nie drażnić zwierząt?

Okres świąteczno-noworoczny wiąże się ze sporym stresem dla wielu zwierząt. Wszechobecne…
PRZECZYTAJ

1 Comment

Dodaj komentarz