Najlepsze miejsca na świecie na spędzenie Nocy Sylwestrowej

Powitanie Nowego Roku jest wyjątkowym wydarzeniem, które zazwyczaj obchodzi się hucznie. Jest to czas wielkiej radości i doskonałej zabawy. Warto zadbać, aby wspomnienia z tego dnia na zawsze pozostały w pamięci.

Najciekawsze propozycje na Sylwestra

Na świecie wiele jest miejsc, które zachwycą podczas Nocy Sylwestrowej. Ten wyjątkowy czas można spędzić na niezliczone sposoby, a każdy z nich będzie niezapomniany!

Berlin

Stolica Niemiec ściąga do siebie ogromne ilości imprezowiczów podczas Sylwestra. Pod samą Bramą Brandenburską, gdzie odbywa się największa darmowa zabawa, każdego roku gromadzi się nawet do miliona osób! Po oszałamiającym pokazie fajerwerków można udać się do dowolnego baru – niemal każdy będzie otwarty do białego rana. Standardowe klimaty znajdzie się w chociażby w Kinie Alternational. Dla imprezowiczów poszukujących eleganckiego wystroju i wyższej kultury polecane jest Alte Turnhalle. Z kolei Columbia Theater oferuje tradycyjne berlińskie techno.

Praga

Pokaz sztucznych ogni oglądany z Mostu Karola robi ogromne wrażenie. Jeszcze silniejszych emocji dostarcza oglądanie ich podczas rejsu statkiem. Dobrym wyborem będzie także zamkowe wzgórze na Hradczanach. Podczas Sylwestra Praga oferuje imprezowiczom wszystko, co najważniejsze, a każdy bar stoi otworem.

Dubaj

Jedno z najbogatszych miast świata wyjątkowo hucznie obchodzi powitanie Nowego Roku. To właśnie tutaj powinien skierować swoje kroki każdy, kto pragnie robiącego potężne wrażenie widowiska. Dubaj zasłynął z wpisania się do księgi Rekordów Guinnessa organizując największy pokaz fajerwerków. Dodatkowo za tym kierunkiem przemawia fakt, że to właśnie do Dubaju zjeżdża na Sylwestra najwięcej światowych gwiazd. Jeśli znudzą się luksusowe restauracje i huczne imprezy, można przenieść się na statek lub świętować Sylwestra pośród piasków pustyni.

Nowy Jorki

Czyli coroczny deszcz konfetti. Każdego roku na Times Square o północy nad głowami uczestników imprezy otwiera się ogromna kryształowa kula, a sypiące się z niej konfetti spada na bawiących się ludzi. Osoby pragnące nieco więcej spokoju mogą wybrać się na rejs łódką. Fajerwerki odbijające się w tafli rzeki tworzą bajeczny klimat. Wybierając się do klubów warto brać pod uwagę te, które znajdują się na dachach budynków: The Roof, STK in Meatpacking czy The Kimberly.

Gdzie wybrać się na Sylwestra?

Szukając imprezy sylwestrowej każdy będzie w stanie znaleźć coś dla siebie. Wszystko zależeć będzie od chęci, upodobań oraz stanu finansowego. Zagraniczne wycieczki i udział w Sylwestrze potrafi mocno nadwyrężyć budżet. Na szczęście w Polsce również są miejsca warte spędzenia tej wyjątkowej nocy.

Hucznie obchodzony Sylwester jest w Warszawie, gdzie po pokazie fajerwerków można udać się do jednego z licznych barów, które otwarte będą przez całą noc.

Osoby pragnące być bliżej natury i pragnące więcej spokoju z pewnością zainteresują się możliwością spędzenia tego okresu w górach. Imprezy Sylwestrowe organizowane są chociażby w Tatrach czy Bieszczadach. Są to mniejsze wydarzenia, które zachwycają nie mniej niż najpopularniejsze i najgłośniejsze imprezy. Jeżeli szukasz miejsca na spędzenie sylwestra w Sosnowcu, koniecznie odwiedź witrynę https://sosnowiecinfo.pl/.